ab_orig_64485937_nahradne-diely-vyfuk-novy-dpf-filter-filter-pevnych-casti-audi-a6-a4-a8

Filter DPF

Filter pevných častíc DPF (z anglického Diesel Particular Filter, resp. FAP – filtre a particules), je zariadenie určené na filtráciu pevných častíc alebo sadzí z výfukových plynov vznetového motora. Filter pevných častíc obvykle odstráni 85% alebo viac sadzí, za určitých podmienok môže dosiahnúť efektivitu takmer 100%.

Kontakt

Ako funguje filter DPF

Výfukové plyny

Komory filtra

Komory filtra s platinovou mriežkou, ktoré zachytavajú sadze

Čidlo tlaku

Čidlo teploty

Výfukové plyny

Výfukové plyny bez pevných častíc
1_0x0_790x520_0x520_diesel_particulate_filter_resize

Kedy je potrebné vyčistiť filter DPF

Ak motor má nižší výkon a neťahá, musíte ho častejšie hnať do vyšších otáčok. Prevádzka auta je drahšia. Pri elektronickej analýze vozidla zistíte, že DPF filter potrebuje výmenu, alebo renováciu. Znamená to, že filter pevných častíc sa zaniesol sadzami z výfukových plynov a potrebuje vyčistiť, alebo vymeniť. Výmena DPF alebo FAP filtra je vysoko nákladná, záleží od typu auta, môže sa pohybovať až v tisíckach eur

Pri výmene PDH filtra však treba počítať aj s tým, že je nutné vymeniť aj snímače filtra pevných častíc (teploty či tlaku). Tie sa často tak zrastú, že ich demontáž je nemožná resp. sa pri odskrutkovaní poškodia. Pri našom čistení snímače sa vyčistia zároveň s filtrom.

Preto ponúkame čistenie a renováciu DPF filtrov za zlomok ceny oproti novému filtru.